Вперше в історії! Український плавець сенсаційно виграв чемпіонат світу, випередивши суперника на 0.01 секунди

Український плавець Владислав Бухов виборов золоту медаль на чемпіонаті світу з водних видів спорту, який з 2 по 18 лютого 2024 року проходить у Досі (Катар). 21-річний уродженець Донецька з часом 21,44 став переможцем у запливі на 50 метрів вільним стилем.

Основна боротьба за «золото» точилася між Буховим та чинним чемпіоном світу та триразовим олімпійським призером австралійцем Кемероном Макевоєм.

На фініші спортсменів розділила лише одна сота секунди. Ця нагорода стала для українця дебютною на виступах такого рівня.

Крім того, це перше завойоване «золото» України на 50-метрівці вільним стилем в історії чемпіонатів світу та перша перемога на мундіалях за останні 17 років, коли у 2007 році Олег Лісогор переміг на такій самій дистіанції, але брасом.

Усього ж в активі України вісім перемог у фіналі ЧС із плавання.

Зазначимо, що на чемпіонаті світу у Досі відсутні російські плавці. World Aquatics затвердила для росіян критерії для набуття нейтрального статусу, але тільки в особистих змаганнях та максимум по одному спортсмену на кожну дистанцію.

Після цього російський дворазовий олімпійський чемпіон з плавання Євген Рилов закотив фірмову істерику.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!