Skip to Content

Європейські трейдери повідомили, що втрачають довіру до «Укртрансгазу»

Європейські трейдери повідомили, що втрачають довіру до «Укртрансгазу»

Be First!
by Июль 25, 2019 Новости

«Ситуація вкрай делікатна і викликає занепокоєння. Це загрожує стабільному функціонуванню УТГ, і піднімає серйозні питання про безпеку поставок газу», – йдеться в документі EFET.

Зазначають, що УТГ вже як кілька місяців не розраховується з компаніями, які уклали контракти з постачання газу для технічних потреб. На даний момент  борг  перевищує суму в 4 млрд грн.

«Наприкінці квітня 2019 року УТГ скоротила оплату за газ, вже поставлений цими постачальниками в березні 2019 року. УТГ також ще не оплатив поставлений в квітні газ і повідомив постачальникам, що оплата за поставлений в травні газ також не буде виконана вчасно. Накопичився борг у розмірі 4,1 млрд грн за цими контрактними поставками», – зазначено в  листі трейдерів.

В документі також йдеться, що УТГ не оплачує і газ, який компанія використовувала понад норму, і цей факт призвів до того, що постачальники втратили стимул для додаткових поставок газу, які б підтримували газотранспортну систему, і припинили такі поставки.

14 червня  УТГ оголосили про надзвичайну ситуацію. Пізніше НАК «Нафтогаз України»  почала постачати «Укртрансгазу» необхідний газ, але це не відновить довіру ринку, відзначається листі.

 Наслідком такої ситуації, може стати зниження готовності учасників міжнародного ринку інвестувати в українську енергетику, перебої з транспортуванням газу через територію України. Також ненадійність УТГ може послабити позиції країни на майбутніх переговорах з приводу транзиту газу між Україною, ЄС і Росією.

Ситуація, що склалася, створює ризики для іноземних компаній, які мали наміри зберігати газ в українських сховищах .

EFET в своєму листі настійно закликає НАК за підтримки влади в найкоротші терміни забезпечити своєчасну оплату прострочених рахунків і забезпечити нормальну роботу УТГ.

Європейські енерготрейдери закликають Україну виконати наступне:

– оплатити прострочені рахунки якомога швидше;

– збирати платежі за послуги балансування з газорозподільних компаній (які накопичують її через неможливість припинити постачання газу населенню в опалювальний сезон і в результаті цей газ оформляється як «небаланс»);

– змінити кодекс ГТС з метою недопущення несанкціонованого відбору газу газорозподільними компаніями;

– гарантувати відповідне майбутнє фінансування УТГ для підтримки довіри до ринку і здатність виконувати зобов’язання на постійній основі;

– продовжити узгоджену програму ринкових реформ, включаючи анбандлінг НАК;

– ввести законодавство про кліринг в торгівлі сировинними товарами і закриття взаємозаліків в рамках законодавства про банкрутство.

Previous
Next

Leave a Reply